Zararları.org

Nikotin Sakızının Zararları

Nikotin sakızının zararları : Nikotin sakızı kullanımı sonucu oluşabilecek sorunlardan haberdar mısınız ? İşte nikotin sakızı ve sağlığa etkileri.

Nikotin Sakızının Zararları

Nikotin sakızının zararları içeriğinde diğer ürünlere göre daha fazla nikotin barındırması ve midenize etki ederek kusmanıza ve midenizin bulanmasına neden olmasından ve çok ciddi bağımlılıklara neden olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda mide ağrılarına da neden olabilmektedir. Sizin vücudunuzda ilk başlarda verdiği tepkiler, alkol aldığınızdaki gerçekleşenlerle neredeyse aynıdır. Sigarayı bırakayım derken tehlikeli bir bağımlılığa daha yönelmeyin.

 

Nikotin sakızının zararları nelerdir?

Nikotin sakızı zararları

Nikotin Sakızı

  • Bağımlılık ve uzun süre kullanımı: Nikotin aşırı bağımlılık yapan bir maddedir. Öyle ki tüm tütün ürünlerinin üzerindeki, sağlığınızı nasıl etkilediğine dair bulunan resim ve yazılar bile hiçbir caydırıcı etki yapmamaktadır. Aynı şekilde nikotin sakızları da bağımlılık yapabilir. Ve sizde mide problemleri, yüksek tansiyon, saç dökülmesi gibi ciddi problemler oluşmasına neden olurlar. Nikotin sakızları sigara ile mücadele ve bırakma durumunda kullanılmaktadır fakat sağlık üzerinde daha ciddi etkilere neden olabilmektedir. Eğer nadir sigara içiyorsanız günde 5-10 adet arasında bir tüketiminiz varsa kesinlikle nikotin sakızı kullanmayın ve diğer yolları denemeye çalışın.
  • Diğer sağlık sorunları: Nikotin sakızı uzun yıllar kullanımı sonucunda çeşitli ciddi hastalıkların gelişimine neden olabilmektedir. Nikotin sakızları gözlerinize zarar verir. Görmede kayıplara neden olabilir. Aynı zamanda ağız sağlığınız için de çok ciddi problemlere neden olması nikotin sakızının zararları arasındadır. Nikotin sakızları cildinizde bazı ciddi komplikasyonlara neden olarak kötü bir görünüm oluşmasına neden olabilir. Kuru sivilceli ve kızarık bir cilt oluşumuna neden olabilirler.
  • Diğer ilaçlar: Nikotin sakızı sigarayı bırakmanın basit bir yolu gibi görünebilir. Aynı zamanda piyasadaki en popüler nikotin ürünü de olabilir. Fakat sigarayı bırakmak için uğraşırken sağlığınıza çok ciddi zararlar verebilir. Eğer sigarayı bırakma kararı verdiyseniz daha sağlıklı olan seçenekleri deneyiniz. Çünkü bu ürünün çok uzun süre kullanılması sonucu bağımlılıkla birlikte mide kanserine dahi neden olması nikotin sakızının zararlarının ne denli ciddi olduğunu gözler önüne sermektedir.

Nikotin sakızının yan etkileri nelerdir galerimizde bulabilirsiniz

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Esra diyor ki:

    Nikotin sakızının sigaradan daha fazla zararını görmedim beni sigaradan uç gün uzaklaştıracak birşey arıyorum nikotin sakızı ise yaradı çiğnemeden kurallara uyarsan 2mg lik meyveli kullandım ben azmim yerindeyken günde uç tane yetti arkadaş ısrarıyla dördüncü gün bibtane ictim sonra sakızı değil sigarayı tekrar aradım paket alıp bi tane içtim sonra ben yapıyorum deyip nikotin sakızının dorde besr çıkararak yeniden bıraktım .sigarayi bırakmak harika bisey hem de kilo almadan ağız içi tiryakiliği sakız sayesinde sorunsuz son buldu burun alerjim gitti fakat burun ustu cildin. Hem sağlıklı hem biraz zor süreçten geçti tabi yılların verdiği tahrip kolay geçmeyecek .nikotin sakızı olmasa birgün duramazdim.eroin bağımlılarında az eroin verme tedavisi ile bırakıyor kimse sakızı kötüleşmesine çünkü mecburuz son caremuz iyiki varsın nikotin sakızı.ben eloktronik sigarayla bırakmak istiyordum fakat o daha zararlı ve yasaklanmış nikotin sakızı eczanelerde öneririm sigara ictiginizi kimse anlamadan çok kolay ve hemen bırakacaksın ben bir zararını görmedim öneririm.sigara yüzünden nefes alamıyordu kaliteli uyuyamiyorum sindirimin çok kötüydü hepsi geçti sakız daha ucuza mal oluyor ustelik sakızı bırakmak çok kolay sosyal değil çünkü.nikotin sadece alışkanlık yapan madde sigaradan ise çok fazla zehir var ustelik dumanı başkalarında zarar veriyor nikotin sakızının kotulemeyin çünkü o bizim ilacımız zor oldu ama başarıdan altıncı gün inşallah bırakıyorum kotu vev otlakci arkadaşlara rağmen bırakıyorum

  2. suat diyor ki:

    Esra arkadaşıma katılıyorum bende sakızla bıraktım 4 ay oldu sakız olmasa asla bırakamazdım çünkü defalarca denedim hep sinir ve stresten geri başladım, şimdi sakız sayesinde rahatım. ayrıca sakızın fazla bi zararı olduğunu bende zannetmiyorum, 4 ayda baya bi iyileştim sigara beni çok kötü ve halsiz yapıyodu şimdi Allaha şükür iyiyim tavsiye ederim. 2mg kesmezse 4mg alın.

BİR YORUM YAZ