Nikotin Sakızının Zararları

Nikotin sakızının zararları : Nikotin sakızı kullanımı sonucu oluşabilecek sorunlardan haberdar mısınız ? İşte nikotin sakızı ve sağlığa etkileri.

Nikotin Sakızının Zararları

Nikotin sakızının zararları içeriğinde diğer ürünlere göre daha fazla nikotin barındırması ve midenize etki ederek kusmanıza ve midenizin bulanmasına neden olmasından ve çok ciddi bağımlılıklara neden olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda mide ağrılarına da neden olabilmektedir. Sizin vücudunuzda ilk başlarda verdiği tepkiler, alkol aldığınızdaki gerçekleşenlerle neredeyse aynıdır. Sigarayı bırakayım derken tehlikeli bir bağımlılığa daha yönelmeyin.

 

Nikotin sakızının zararları nelerdir?

Nikotin sakızı zararları

Nikotin Sakızı

  • Bağımlılık ve uzun süre kullanımı: Nikotin aşırı bağımlılık yapan bir maddedir. Öyle ki tüm tütün ürünlerinin üzerindeki, sağlığınızı nasıl etkilediğine dair bulunan resim ve yazılar bile hiçbir caydırıcı etki yapmamaktadır. Aynı şekilde nikotin sakızları da bağımlılık yapabilir. Ve sizde mide problemleri, yüksek tansiyon, saç dökülmesi gibi ciddi problemler oluşmasına neden olurlar. Nikotin sakızları sigara ile mücadele ve bırakma durumunda kullanılmaktadır fakat sağlık üzerinde daha ciddi etkilere neden olabilmektedir. Eğer nadir sigara içiyorsanız günde 5-10 adet arasında bir tüketiminiz varsa kesinlikle nikotin sakızı kullanmayın ve diğer yolları denemeye çalışın.
  • Diğer sağlık sorunları: Nikotin sakızı uzun yıllar kullanımı sonucunda çeşitli ciddi hastalıkların gelişimine neden olabilmektedir. Nikotin sakızları gözlerinize zarar verir. Görmede kayıplara neden olabilir. Aynı zamanda ağız sağlığınız için de çok ciddi problemlere neden olması nikotin sakızının zararları arasındadır. Nikotin sakızları cildinizde bazı ciddi komplikasyonlara neden olarak kötü bir görünüm oluşmasına neden olabilir. Kuru sivilceli ve kızarık bir cilt oluşumuna neden olabilirler.
  • Diğer ilaçlar: Nikotin sakızı sigarayı bırakmanın basit bir yolu gibi görünebilir. Aynı zamanda piyasadaki en popüler nikotin ürünü de olabilir. Fakat sigarayı bırakmak için uğraşırken sağlığınıza çok ciddi zararlar verebilir. Eğer sigarayı bırakma kararı verdiyseniz daha sağlıklı olan seçenekleri deneyiniz. Çünkü bu ürünün çok uzun süre kullanılması sonucu bağımlılıkla birlikte mide kanserine dahi neden olması nikotin sakızının zararlarının ne denli ciddi olduğunu gözler önüne sermektedir.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ