Zararları.org

Japon Yapıştırıcısının Zararları

Japon yapıştırıcısının zararları nelerdir? Japon yapıştırıcısı ne gibi sağlık sorunlarına neden olabilir? Tüm sorularınızın cevabı makalemizde.

Japon Yapıştırıcısının Zararları

Japon harikası olarak da bilinen japon yapıştırıcıları, çok güçlü yapıştırıcılardır. Kullanıldığı alana göre değişiklik gösterebilir fakat genelde uygulandığı alanı 2-3 saniye içerisinde yapıştırabilir. Çoğumuzun evinde bulunan ve bazen ulu orta bırakılan bu yapıştırıcıların bazı zararları mevcuttur.

 

Japon yapıştırıcısının zararları nelerdir?

japon yapıştırıcısı zararlımı

Japon Yapıştırıcısı

 1. Zararlı bileşenler: İçeriğindeki zararlı bileşenler koklandığında beyinde sersemlik etkisi yaratarak uzun süreli ve kalıcı hasarlara neden olabilmektedir. Bazı kişilerde bu koku bağımlılık yapabilir ve bunalım, sıkıntı, mide bulantısı gibi etkilere neden olabilir. Çocukların bu yapıştırıcıya koklama veya yutma gibi yollarla maruz kalması alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Göz ile teması sonucu, kimyasalların etkisi ile körlüğe neden olması, japon yapıştırıcısının zararları arasında en ciddi olanıdır.
 2. Ayırma için cerrahi müdahale gerekebilir: En ciddi etkilerden biride yapıştırıcı özelliğidir. Diğer yapıştırıcılarda bulunan özelliklerin yanı sıra japon yapıştırıcısında birleşmeyi arttırıcı bazı kimyasallar mevcuttur. Bu kimyasallar yardımı ile yapışma gerçekleştiğinde ayırması çok zordur ve genellikle cerrahi müdahaleler ile ayırma işlemi yapılmaktadır. Çocuklarınız için tehlike arz edecek olan bu durumu engellemek için bu tarz yapıştırıcıları mümkün olduğunca yüksek ve korunaklı yerlerde saklamanız gerekmektedir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Gulay diyor ki:

  Cocumun disine tutkal yapisti acaba ne yapabilrim acil cvp

 2. Gulay diyor ki:

  Hadi lutfen cvp

  1. zararlari diyor ki:

   bizce aradığınız cevap İnternet de değildir bir DR danışmanızı öneririz mümkünse

BİR YORUM YAZ