Zararları.org

Ceyranlı Battaniyenin Zararları

Elektrikli battaniyenin zararları: Bilinçsiz bir şekilde kullanılan elektrikli battaniyeler aslında yarardan çok zarara neden olmaktadır.

Elektrikli Battaniyenin Zararları

Milyonlarca kişi soğuk havalarda ısınmak ve daha iyi uyuyabilmek için elektrikli battaniyeleri tercih ediyor. Ancak bilinçsiz bir şekilde kullanılan elektrikli battaniyeler aslında yarardan çok zarara neden olmaktadır. Elektrikli battaniyenin zararları hakkında yapılan araştırmalarda bunu apaçık bir şekilde ortaya koyuyor. Eğer sizde elektrikli battaniye kullanıyorsanız muhakkak bunları okumalı ve gerekli önlemleri almalısınız.

 

Elektrikli Battaniyenin Zararları Nelerdir?

  1. Yangına neden olur. Elektrikli battaniyeler genelde yatağa yatmadan yarım saat önce açılır ve yatak ısıtılır. Ancak genellikle elektrikli battaniyeler takıldıktan sonra yatarken çıkartılmaz ve çoğu kez elektrikli battaniyeler fişe takılıyken uyunur. Bu da kimi zaman kaçaklara ve bu kaçaklarında yangınlara sebep olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle elektrikli battaniyeler kullanılırken yatmadan önce kesinlikle fişten çıkartılması önerilir.
  2. Elektro manyetik radyasyon yayarlar. Elektrikli battaniyeler elektrikle çalıştığı için elektro manyetik bir radyasyon yayarlar. Gece boyunca açık kalan elektrikli battaniyelerin üzerine oturduğunuzda ya da altına girerek yattığınız zaman bu radyasyona maruz kalırsınız. İlk başlarda bunun etkilerini hissetmeseniz de ilerleyen dönemlerde radyasyonun etkisi ile vücut ısınızda artış ve hücrelerinizde yanmalar meydana gelecektir. Ayrıca bu radyasyonun etkisi ile hücreleriniz ölecek ya da genetik değişmeye maruz kalacaklardır. Bu da birçok hastalığı beraberinde getirecektir. Hatta kimi zaman bu hücre değişimleri kanser oluşumuna dahi neden olabilmektedir. Yapılan birçok araştırmada bunu açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

Kısacası elektrikli battaniyenin zararları arasında bunları göstermek mümkün. Bu nedenle elektrikli battaniye kullanmadan önce bir kez daha düşünmeniz gerekiyor. Eğer zorunlu olarak elektrikli battaniye kullanıyorsanız o zaman yatmadan yarım saat önce elektrikli battaniyeyi takarak yatağı ısıtmalı ve yatağa girmeden öncede kesinlikle elektrikli battaniyeyi fişten çıkartmalısınız. Bu sayede etkilerini birazda olsa azaltmış olacaksınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ