Zararları.org

Çakmak Gazı Çekmenin Zararları

Çakmak gazı çekmenin zararları: Çakmak gazını solumak sağlık açısından birçok problemi beraberinde getiriyor.

Çakmak Gazı Çekmenin Zararları

Çakmakları yakmakta kullanılan gazlar kimi zaman farklı amaçlar için kullanılabiliyor. Çakmak gazını ciğerlere çekmekte bunlardan bir tanesi. Ancak çakmak gazını akciğerlere çekmek çok ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Yapılan araştırmalarda da Çakmak gazı çekmenin zararları belirtilmektedir. Bu nedenle kazayla da olsa çakmak gazı çekmemeye özen göstermelisiniz.

 

Çakma Gazı Çekmenin Zararları Nelerdir?

 1. Ciddi sarhoşluk ve denge bozukluğu. Çakmak gazını içinize çektiğiniz zaman ciddi şekilde sarhoşlukla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Ayrıca buna bağlı olarak denge bozuklukları yaşanmaktadır.
 2. Günlük hayattaki başarıda düşme. Çakmak gazı çekmek beyin fonksiyonlarının tam olarak işlevini yerine getirmesini engellemektedir. Ayrıca beyniniz uyuşuk olduğu için olaylara daha geç tepki verir ve günlük hayatınızda büyük bir düşü yaşarsınız. Bu da hem işinize hem de derslerinize olumsuz olarak yansır.
 3. Karaciğerde hasar oluşumu. Her gaz gibi çakmak gazı da karaciğerler için büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Bu tehdit karaciğerlerin iflas etmesine kadar gidebiliyor.
 4. Kilo kaybı. Çakmak gazı çeken bir insanın fonksiyonları yavaşladığı ve metabolizması hızlandığı için daha hızlı kilo verir ve vücudu sağlıksız bir duruma düşer.
 5. Hafıza bozukluğu. Çakmak gazı doğrudan sinir hücrelerini ve beyni etkilediği için ilerleyen safhalarda hafıza kayıpları yaşanabilmektedir.
 6. Beyinde meydana gelen ciddi hasarlar. Gazın doğrudan beyine etki etmesi nedeniyle beyinde çok ciddi hasarlar meydana gelmektedir.
 7. Solunum bozuklukları. Çakmak gazı çeken bir insanda çeşitli solunum bozuklukları ortaya çıkar.
 8. Ani ölümler meydana getirir. Çakmak gazları sinir sistemleri başta olmak üzere birçok sistemi olumsuz yönde etkiler. Bu da ani ölümler ile karşı karşıya kalınmasına neden olabilmektedir. Çakmak gazı çekmenin zararları arasından en tehlikelisi olarak bu görülür.

Çakmak Gazı kullanmanın yan etkileri nelerdir Galerimizde bulabilirsiniz

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Tirador dedi ki:

  yakınınız veya benim gibi kardeşiniz çekiyorsa bundan uzak tutun yeni öğrendim çekmeye başladığını onu uzat tutucam bu illetten ve arkadaş ortamlarından ayırın siz arkadaş oln onlara

 2. Lore dedi ki:

  Allahım sana şükürler olsun bu gün arabada çakmak gazı cekiyorduk bütün camlar kapalıydı ve 4 kişiydik neyse biraz çektikten sonra kafa tirilyon arkadan bi arkadaş sigara içmek için çakmak çaktı ve bi anda arabanın iç tavanı alev aldı hepimiz telaşa kapildik hemen araçtan indik hepimizin saçları yanmıştı araba Toyota Corolla 96 model aracin iç tavanı burustu guneslikler sarrardi çakmak çakan arkadaşımın elleri ciddi derecede yandı ve birdaga tövbeler ettim şükür namazı kildim ve birdaga yazmiyacam asla ama şimdide ciddi derecede nefes bakımından sıkıntı cekiyorum arkadaşlar araba tavanına yardımcı olacak bisey biliyomusunuz tskrlr

  1. zararlari dedi ki:

   Allah yardımcınız olsun diğer kardeşlerimizide kurtarsın inşl tövbenizi tutarsınız bu ve benzeri meretlerden lütfen uzak durun inanın bunlar çözüm değil

 3. Yardım dedi ki:

  Beyler 2 senedir falan çekiyorm yeni geldi aklıma zararlari nedir diye düsnmek şuan hayattan bir gram zevk almıyorm sürekli agresifim brakamıyorm her an aklımda cakmak gazı cekmek var bunu arkadaslarmdan baska kimse bilmio piskeatriye falan gittim ama söypeyemedm ne yapacağımı bilmiyorm orda yukarda yazan zararlarını bizzat onaylıyorm boym 1.84 58 kiloym 17 yasndaym yardımcı oln nasl kurtulacam 😕😕😕😕😕

  1. Cevdet dedi ki:

   112 acil li ara ve dekı benım kardesım çakmak gazı çekerken gördüm ne yapabılırım de onlar senı bı doktora yönlendırecekler doktorlarda konuş ne yapman gerektıgını söyleyecektır sende onu yap .bana kalırsa guvendıgın bı insanla konuş ondan yardım iste hayatın bitmeden daha yolun basında gencecıksın eyer ıstersen bende yardım ederım sana .

  2. Mutlu dedi ki:

   Ben şu an 28 yaşındayım 16 yaşında iken bende kullanıyordum bir gece yine ailem uyurken çekmeye başladım ve çok uzattım etkilerini biliyorsundur ayakta durarken kendimi kaybetmişim o şekilde kaç saat kaldım bilmiyorum ve annem beni kendime getirdi ayakta uyuduğumu sandılar ertesi gün hastaneye gittim psikiyatriye herşeyi anlattım ve ilgili makama beni yönlendirdi o günden bu yana hiç bir sıkıntım yok utanmanı ve korkmanı gerektiren bi durum yok git ve tedavini ol bu arada ailemin hiç bir şekilde durumdan haberi olmadı yani demek istediğim yaptığın şey doktorla senin ar anda kalacak emin ol

BİR YORUM YAZ